Jak zhubnout s Atkinsovou dietou

13 října, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  5784
ako schudnúť s atkinsovou diétou

Atkinsova dieta je redukční dieta, jejíž dietní plán je zaměřen na konzumaci nízkosacharidových potravin. První fáze Atkinsovy diety trvá nejméně 14 dní. Během první fáze by se měl váš metabolismus přepnout ze spalování sacharidů na spalování uloženého tělesného tuku, čímž začnete hubnout. Atkinsova dieta omezuje konzumaci množství potravin, které jsou bohaté na vitamíny, minerály a živiny, čímž se stává nutričně nevyváženou.

Atkinsova dieta - přehled

Atkinsova dieta přísně omezuje příjem rafinovaných sacharidů. Atkinsova dieta má přesné limity maximálního přijatého množství sacharidů, které během dne konzumujete, podle toho, které fázi Atkinsovy diety dodržujete. První fáze Atkinsovy diety má nejpřísnější omezení sacharidů a rychlost hubnutí je nejvýraznější. Druhá, třetí a čtvrtá fáze Atkinsovy diety udržuje vaši váhu na hodnotě, na kterou jste se dostali během první fáze. Prvních 14 dní se nekonzumují žádné obiloviny, jednoduché cukry, ovoce, fazole, škrobová zelenina a mléčné výrobky.

Atkinsova dieta - jídelníček

V první fázi Atkinsovy diety se konzumují 3 hlavní jídla a 2 menší jídla. Příjem jídel by měl být pravidelný a časový odstup mezi jídly by neměl být více než 6 hodin. Každé hlavní jídlo by mělo obsahovat bílkoviny spolu s tuky. Během Atkinsovy diety je povoleno sníst 20 gramů sacharidů každý den. Abyste zabránili deficitu živin, během diety konzumujte multivitaminové a minerální doplňky výživy. Rovněž se doporučuje zvýšený příjem omega-3 mastných kyselin z ryb a rybího oleje. Po 14 dnech první fáze se můžete přesunout do fáze 2, pokud vám chybí shodit do 10 kilogramů nebo pokud vás už omrzel jídelníček ve fázi 1. Pokud chcete zhubnout ještě více než 10 kilogramů, měli byste ještě zůstat v první fázi.

Atkinsova dieta - bílkoviny a tuky

Během prvních týdnech Atkinsovy diety se omezuje příjem jednoduchých sacharidů. Zvýšený příjem bílkovin a tuků. Konzumuje se hlavně hovězí, vepřové, kuřecí a krůtí maso, ryby, korýši, vejce, máslo a olej. Během diety je povoleno konzumovat mastné kusy masa a kůže, je třeba si však dávat pozor na zvýšený obsah cholesterolu a nasycených tuků. Lepší možností je konzumace libového masa bez viditelného tuku, bílé maso bez kůže a nenasycené tuky z rostlinných olejů, jako například olivový a řepkový olej.

Atkinsova dieta - sacharidy

Během Atkinsovy diety se může zkonzumovat do 20 gramů jednoduchých sacharidů, převyšuje konzumace komplexních sacharidů ve formě vlákniny. Tuto formu sacharidů najdete v zelenině: lilek, brokolice, hlávkový salát, okurky, cukety a ředkvičky. Zbytek sacharidů pochází z bylinek, zakysané smetany a slaniny. Během první fáze můžete konzumovat i různé proteinové tyčinky a koktejly. K pití jsou vhodné bylinné čaje, voda a káva.

Foto © Nobilior - Fotolia.comZnačky: jak zhubnout


Diskuse k článku Jak zhubnout s Atkinsovou dietou

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Jak zhubnout s Atkinsovou dietou