Jak zhubnout s Dukanovou dietou

25 dubna, 2013 0 komentářů Sdílet Vidění:  5289
ako schudnúť s dukanovou diétou

Jako většina diet, i Dukanova dieta se zaměřuje na konzumaci určitých potravin a má i vlastní cvičební plán. Pierre Dukan, zakladatel této diety, navrhl dietu tak, že člověk konzumuje potraviny primitivního člověka. Dietní plán se skládá ze zdravých potravin a je rozdělen do čtyř fází. Dukanova dieta patří mezi redukční diety a dokud se nedosáhne požadovaná hmotnost, do té doby se Dukanova dieta dodržuje.

Fáze Dukanovej diety

Dukanova dieta má 4 fáze, během nichž se přijímají jídla bohatá na bílkoviny a omezuje se příjem sacharidů.

1. fáze Dukanovej diety

Během první fáze se konzumuje libové maso, mléčné výrobky a vejce. Mezi libové maso se zařazují ryby, drůbež bez kůže, s výjimkou kachny a husy a libové, uzené maso. Konzumují se nízkotučné mléčné výrobky bez přidaného cukru. Vejce se konzumují podle potřeby. Množství přijaté potravy není omezeno a můžete jíst kolik chcete. Během první fáze Dukanovej diety můžete sníst 1,5 lžíce ovesných otrub a vypít 1,5 litru vody.

2. fáze Dukanovej diety

Během druhé fáze Dukanovej diety konzumujete totéž, co v první fázi, avšak přidáte do jídelníčku i zeleninu. Střídají se dny čistě bílkovinné s dny, kdy se mohou jíst bílkoviny a zelenina. Nemohou se však jíst potraviny bohaté na škrob. Patří sem brambory, čočka, hrách, kukuřice a fazole. Podle potřeby může konzumovat následující potraviny: okurka, saláty, řepa, ředkvička, brokolice, houby, celer, rajčata, zelí a jiné. Během druhé fáze se konzumují 2 lžíce ovesných otrub. Když se dostanete do fáze, v níž je vaše hmotnost na požadovaném čísle, přecházíte do fáze tři.

3. a 4. fáze Dukanovej diety

V závěrečných fázích Dukanovej diety zařadíte do jídelníčku potraviny s obsahem sacharidů. Můžete jíst celozrnný chléb, mléčné výrobky, zeleninu a ovoce. Dukanova dieta se také opírá o jeden den, ve kterém se nic nekonzumuje. A pokud se začne ručička na váze vracet na původní čísla, je třeba si dát zase čistě proteinový den. Omezit během Dukanovej diety třeba chléb, sýr, škrobové ovoce a zeleninu.

Dukanova dieta a cvičení

Během Dukanovej diety by se měl provádět pravidelný pohyb. Cvičení zahrnuje rychlou chůzi po dobu 25 minut, která je velmi důležitá pro udržení si váhy a efektivnosti hubnutí. Vhodné je i změnit životní styl, například, že místo eskalátoru použijete schody, nebo zaparkujete na odlehlejším místě od vašeho cíle. Také se vyžaduje provádění aktivní fyzické aktivity, která zabezpečí spalování kalorií.

Foto © Andres Rodriguez - Fotolia.com

Přečtěte si více: Co jíst při zdravém hubnutí


Značky: jak zhubnout


Diskuse k článku Jak zhubnout s Dukanovou dietou

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Jak zhubnout s Dukanovou dietou