Jak zhubnout s luštěninami

13 dubna, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  4077
strukoviny na chudnutie

Pokud vás trápí hlad, nechcete se přejídat, ale chcete zhubnout, zvolte luštěniny. Luštěniny mají vynikající vlastnost v tom, že umí dobře zasytit. Druhý den po jejich snědení budete dokonce méně hladoví jako jindy.

Luštěniny v kuchyni

Luštěniny patří mezi potraviny, za které si nemusíte připlácet a mají široké využití v kuchyni. Jednu lžičku luštěnin můžete dát do polévky, omáčky či do ragú.

Luštěniny můžete použít i pro přípravu kaší nebo si je můžete přidat do salátu. Rozmixované luštěniny představují vhodný netučný základ dipů a zálivek.

Luštěniny a hubnutí

Kanadští vědci přišli na to, že lidé, kteří jedí častěji luštěniny, váží méně než ostatní. Přišli také na to, že mají štíhlejší postavu, mají větší zásoby balastních látek, mají nižší krevní tlak, mají stabilnější hladinu krevního cukru a tito lidé jsou lépe chráněni před záchvatem hladu.

Luštěniny jsou spojené s nadýmáním. Když se rozhodnete zařadit luštěniny do jídelníčku, nevrhejte se najednou na velkou porci, ale začněte s jejich jedením postupně av menších porcích. Střevní mikroflóra se tak stihne adaptovat. Při vaření luštěnin třeba slít z uvařených luštěnin vařící vodu nebo nálev z konzervy a propláchnout studenou vodou. Tak se odstraní část nafukujúcich látek.

Foto © andriigorulko - Fotolia.com

Přečtěte si více: Dukanova dieta - klady a zápory


Značky: jak zhubnout


Diskuse k článku Jak zhubnout s luštěninami

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Jak zhubnout s luštěninami