Jak zhubnout se skořicí a medem

25 října, 2010 0 komentářů Sdílet Vidění:  12916

Řekli byste, že med a skořice obsahují složky, které pomáhají při hubnutí? Pokud chcete vědět, jak pomocí nich zhubnout a hlavně jak je konzumovat s cílem shození nadbytečných kil, jste na správném místě.

Pozitivní vliv bylin, koření a dalších přírodních produktů je znám již od starověku. Bylo zjištěno, že obsahují látky, které jsou užitečné při léčbě onemocnění srdce, regulují krevní tlak, pomáhají při kožních problémech, léčí úzkost a stres. I v současnosti probíhá množství vědeckých výzkumů, které odkrývají tajemství léčivých účinků různých rostlin, bylin, koření a dalších přírodních produktů, přičemž vědci přicházejí na fakt, že jich je mnoho užitečných i při samotném procesu hubnutí.

Med a hubnutí

Je pravdou, že med je jistou formou cukru. No oproti klasickým formám cukru se liší tím, že je přírodním sladidlem, které kromě sacharidů obsahuje také množství vitamínů a minerálních látek. Když naše tělo tráví cukry, používá vitamíny a minerální látky obsažené v tkáních. Proto se v procesu trávení cukrů vytváří deficit vitamínů a minerálních látek. Tento deficit se ale nevytváří při trávení medu, nakolik je med bohatým zdrojem vitamínů a minerálních látek. Při nahrazení cukru medem zůstává metabolismus tuků a cholesterolu bez překážek. Med také pomáhá při trávení, tím pádem nám pomáhá vyhýbat se jakýmkoliv problémům, které mohou vzniknout v důsledku přejídání.

Skořice a hubnutí

Skořice ve formě pomletého koření nebo kůry reguluje hladinu cholesterolu v krvi. Přestože snižuje množství špatného cholesterolu, množství dobrého cholesterolu ponechává na dobré úrovni. Skořice také reguluje hladinu cukru v krvi a pomáhá v boji proti obezitě a inzulinové rezistenci. Skořice je velmi užitečná pro pacienty trpící cukrovkou, protože jim pomáhá při užívání menších dávek inzulinu.

Recept na hubnutí s medem a skořicí

Jednu lžíci medu a lžičku skořice smícháme v šálku horké vody. Tato směs by měla být konzumována každé ráno na lačný žaludek. Účinek této kombinace zatím není vědecky prokázán, ale několik průzkumů říká, že pravidelná konzumace medu a skořice pomáhá při hubnutí.

Med, horká voda a jejich vliv na hubnutí

Pití šálek horké vody s jednou lžičkou medu v něm je každé ráno věřil pomoci při hubnutí. Tuk zůstává uložena jako nevyužitý zdroj energie v našich tkáních. Med je věřil využít tento uložený tuk, který se spálí až k zajištění energie pro naše každodenní aktivity. To má za následek postupnou ztrátu hmotnosti.

Med a citron - pomoc při hubnutí

Jedna lžíce medu s několika kapkami citrónu smíchaná s teplou vodou. To je další recept, který pomáhá při snižování hmotnosti. I když jsou jeho výsledky pomalé, pravidelná konzumace této směsi při hubnutí pomáhá.

Další účinky skořice a medu

Skořice a med kromě hubnutí pomáhají i při dalších zdravotních problémech, jako jsou např. srdeční choroby, problémy s trávením, ale také pročišťují krev a zlepšují krevní oběh. Všechny tyto zdravotní faktory a obezita jsou vzájemně propojeny. Lžička skořice a medu nejenže pomáhá při hubnutí, ale zajišťuje také celkovou pohodu člověka.

V boji proti obezitě existuje mnoho přírodních prostředků, ale pokud je člověk nezkombinovat s vyváženou stravou a pravidelným cvičením, účinky těchto produktů jsou zbytečné.

Přečtěte si více: Hubnutí a barvy
Diskuse k článku Jak zhubnout se skořicí a medem

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Jak zhubnout se skořicí a medem

Komentáře nejsou povoleny.