Jak zhubnout se zelnou tukožroutskou polévkou

26 listopadu, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  5313
ako schudnúť s kapustovou tukožrútskou polievkou

Věděli jste, že zelí obsahuje mnoho živin, které prospívají našemu zdraví a pomáhají v hubnutí? Také je to potravina, která má nízký obsah kalorií a tuku a díky tomu se využívá při zelné dietě, základem které je zelná tukožroutská polévka. Pokud chcete znát tajemství jak zhubnout, přečtěte si o této zázračné polévce více.

Zelí a jeho vliv na hubnutí

Zelí má mnohé další příznivé účinky na organismus. Jedním z nich je její protirakovinný účinek díky látkám indolu a sulforatanu. Podle nejnovějších studií bylo prokázáno, že lidé, kteří konzumovali alespoň 3x za týden zelnou zeleninu, čelili nižšímu riziku vzniku rakoviny prsu, prostaty, tlustého střeva a plic .

Zelí má silné detoxikační účinky, příznivě působí na trávicí soustavu, zejména na žaludek a horní část tlustého střeva.

Zelí pomáhá také lidem, kteří trpí zácpou a nemohou zhubnout. Podporuje stahování střev a zabraňuje autointoxikaci. Další vynikající vlastností zelí je její příznivý vliv na udržení zdravé trávicí soustavy (kysané zelí napomáhá množení užitečných bakterií v trávicím traktu), čímž samozřejmě napomáhá v hubnutí.

Čerstvé zelí a živiny

Nejvíce živin obsahuje zelí zelené. Velmi chutné a výživné jsou také odrůdy bílé a červené zelí, hlavně, když se konzumují syrové v salátech. Zelné listy se přikládají na postižená místa v následujících případech: hojení křečových žil, vředů, ran na nohou a při zánětech prsní žlázy a bradavek u kojících matek.

Živiny, které určitě najdete v zelí:

  • vitaminy C, E, K
  • betakaroten, kyselina listová
  • vláknina
  • vápník, jód, zinek, fosfor, železo, hořčík

Foto © Lilyana Vynogradova - Fotolia.com

Přečtěte si více: Jak zhubnout - detoxikace citrónyDiskuse k článku Jak zhubnout se zelnou tukožroutskou polévkou

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Jak zhubnout se zelnou tukožroutskou polévkou