Jak zhubnout zdravě s rajčaty

14 prosince, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  5263

Zkoušeli jste různé tipy jak zhubnout a ani jeden vám nezabral? Je na čase vyzkoušet sílu rajčat, které jsou ideální při hubnutí a při držení některé z diet.

Hubnutí s rajčaty

Rajčata kromě toho, že jsou výborné při hubnutí, obsahují hodně vitamínu C a lykopenu. Lykopen patří mezi nejúčinnější fytoživiny, které působí proti rakovině. Pokud si dopřejete tuto zeleninu každý den, máte tak nižší riziko, že se u vás objeví rakovina prostaty, plic a žaludku. Dalším plusem likopénu je jeho chránící účinek na pokožku, která může být poškozena slunečním zářením.

Kromě lykopenu obsahují rajčata další účinnou látku - karotenoid. Díky karotenoidu a lykopenu mají rajčata jasně červenou barvu.

Rajčata také obsahují salicyláty, které snižují riziko vzniku srdečně - cévních onemocnění.

Rajčata jsou ideální při hubnutí, protože mají nízkou hodnotu GI i GL a mají velmi málo kalorií. Rajčata jsou nejen chutné, ale i hydratují organismus, protože obsahují až 90 % vody. Pro vysoký obsah vody hydratují trávicí soustavu a zlepšují její fungování, zejména pokud se konzumují syrové.

Přestože jsou rajčata ve skutečnosti ovoce, většina lidí je považuje za zeleninu. Pomáhají zhubnout a prospívají zdraví srdce. Jednoduše, rajčata jsou ideální při jakékoli dietě, při jakémkoliv hubnutí, při podpoře zdraví a snižování rizika vzniku mnoha jiných onemocnění a také rakoviny.

Živiny, které určitě najdete v rajčatech:

  • vitamíny B3, B5, B6, C, E, K
  • biotin, betakaroten, kyselina listová
  • vláknina
  • chlor, vápník, zinek, sodík, draslík, hořčík, jód, železo, mangan
Přečtěte si více: Jak nepřibrat přes VánoceDiskuse k článku Jak zhubnout zdravě s rajčaty

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Jak zhubnout zdravě s rajčaty