Jaké džusy jsou vhodné při detoxikační dietě

22 května, 2013 0 komentářů Sdílet Vidění:  4693
recepty a raňajky

Některé populární detoxikační programy se neopírají o žádný vědecký základ. Stojí spíše na obecných znalostech a zkušenostech. Většina z nich v zájmu očisty organismu zredukuje kalorie na minimum, klade důraz na zvýšený pitný režim a pití projímavý čajů. Takový detox vám může spíše ublížit než pomoci. Pokud máte pocit, že váš organismus potřebuje pročistit, zaměřte se na zeleninové a ovocné šťávy, ořechy a celozrnné výrobky, proteiny s nízkým obsahem nasycených tuků, ovoce a zeleninu.

Džus z rajčatové šťávy

Rajče je vhodnou alternativou ovocné šťávy a při očistě organismu nám pro svou hustotu může nahradit polévku. Rajčata obsahují antioxidant lykopen, který působí preventivně proti nemocem srdce, autoimunitním a neurologickým onemocněním. Rajčata působí preventivně i proti některým druhům rakoviny (plic, žaludku, prostaty).

Šťáva z granátového jablka

Pití tohoto druhu šťávy prokazatelně snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi, a to zejména u pacientů trpících diabetem a vysokým krevním tlakem. Šťáva z granátového jablka je silným antioxidantem a pomáhá i při procesu dialýzy, kdy snižuje riziko vzniku zánětu. Jeden kus plodu granátového jablka obsahuje 15% doporučené denní dávky vitamínu C. Šťávu z granátového jablka můžete přidat do ledového čaje, nebo ji pít zředěnou.

Džus z hroznů

Šťáva z hroznů může být skvělou alternativou k alkoholickým nápojům. Stejně jako červené víno obsahuje flavonoidy, které prospívají zejména srdci. Hroznová šťáva je mírné laxativum a má antivirové a antibakteriální vlastnosti. Obsahuje vitamíny A, B1, B2 a C, stejně jako minerální látky chrom a draslík. Vitamín A podporuje dobrý zrak a chrom pomáhá tělu zpracovat cukr. Jeden pohár hroznové šťávy má 152 kalorií.

Brusinkový džus

Brusinková šťáva je velmi dobrým pomocníkem při častých onemocněních močového ústrojí. Má antibakteriální vlastnosti a přispívá i ke zdraví dásní. Pokud jste na detoxikační dietě, brusinkový džus vám může nahradit dávku kofeinu a nemusíte tak pít kávu. Pozor však na sladidla a kukuřičný škrob, který se občas do brusinkové šťávy přidává na zlepšení chuti.

Pokud máte dobré zkušenosti s jinými šťávami během detoxikace, podělte se s námi a můžete uvést i recepty na jejich přípravu.

Mohlo by vás zajímat: Hnědá rýže je výživnější než bílá rýže

Ilustrační fotka: 123rf.com

Přečtěte si více: Jak zhubnout s Dukanovou dietouDiskuse k článku Jaké džusy jsou vhodné při detoxikační dietě

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Jaké džusy jsou vhodné při detoxikační dietě