Je OMG dieta účinná? Zeptali jsme se odborníků na jejich názor.

9 října, 2013 0 komentářů Sdílet Vidění:  3807
omg diéta

Už jste slyšeli o Dukanovi, přejídali se tuky na Atkinsonovi, omdleli z pití medově-citronové vody a ztratili přátel kvůli škodlivým vedlejším efektem ze zelné diety. Nyní je zde zcela nová dieta, tentokrát navržena tak, aby vzbuzovala závist a pomohla být "hubenější jako všechny ostatní přítelkyně". Pouze 6 týdnů trvalo OMG dietě, aby porazila Dukanovu dietu v iTunes top-žebříčku dietních knih, aby ji následně dceřiná společnost Penguin zakoupila za 7 místnou částku.

V čem je jiná OMG dieta od ostatních diet

Kniha od britského sportovního vědce a osobního trenéra Paula Khanem, který se skrývá pod pseudonymem Venice A Fulton nabízí kontroverzní tipy jako například vynechání snídaně, aplikace studených koupelí a pití černé kávy. Nicméně z pohledu krátkodobého hubnutí, může tato OMG dieta skutečně pomoci s shazováním přebytečných kil ? Diabetologici a nutriční poradci jako Linia Patel, doktor Christian Jessen, reprezentant oceněného seriálu zahanbující těla "Bafta" a zároveň celebritnou trenér hvězd Jay Darrell Ingleton vysvětlují podstatu, která se skrývá za Fultonovými neobvyklými teoriemi.

1. zásada OMG diety: "Vynechání snídaně"

Fulton tvrdí, že vynechání snídaně vám zabrání stát se tzv. "Tuck". "Snídaně je pro slabochy!", píše. Jako první věc ráno doporučuje Fulton zacvičit si na prázdný žaludek a dát si první jídlo až po uplynutí dalších tří hodin , aby vaše tělo mohlo spálit uložené tuky a ne přijatou stravu.

Názor odborníka

"Vynechání snídaně představuje jednu velkou katastrofu v případě, že chcete zhubnout," tvrdí Patel. "Když se ráno vzbudíte, vaše tělo začne produkovat kortizol, stresový hormon, který pomáhá ukládat tuk. Pokud si ráno nic nedáte, vystavujete vaše tělo většímu tlaku a stresu, následně čehož je mnohem větší pravděpodobnost přírůstku váhy kolem pasu. Také vám více budou chutnat sladkosti a tučná jídla, když na vás přijde vlčí hlad, které vám na váze opět jen přidají.

Pan Michal vyzkoušel dodržovat zásady OMG diety. Co na tuto dietu říká on?

Vynechal jsem snídaně a stále jsem měl dostatek energie na běhání po schodech, když jsem šel do své práce na 6. patro (můj pravidelný trénink). Nemělo to žádný velký vliv na mou koncentraci a snídaně jsem si dal o 10. hodině. Bylo to docela snadné, ale zkonzumoval jsem přesně totéž množství jako obvykle, takže pochybuji, že by to mělo nějaký výrazný vliv na mou váhu.

2. zásada OMG diety: "Pití černé kávy před tréninkem"

Fulton tvrdí, že kofein obsažený v šálku černé kávě vám pomůže zefektivnit váš tréninkový program: "Je to přírodní, levný a tajný lektvar," píše. Zároveň však varuje před přidáváním si mléka nebo cukru, protože by to bylo "jakoby jste svému tělu řekli, že jídlo přichází" , což následně zabrání spalování uloženého tuku.

Názor odborníka

Dr. Christian Jessen tvrdí, že káva může pomoci, ale toto není žádným tajemstvím. "Káva mi dává energii dát ze sebe co nejvíce během svého tréninku. Je to stimulant a právě proto ji piji, ale to neznamená, že vaše cvičení bude efektivnější." Dr Jessen zároveň varuje, že tekutiny obsahují také kalorie." Lidé zapomínají, že tekutiny jako krémová mocca káva může být velmi kaloricky bohatá. Přidání mléka a cukru do kávy zároveň přidává na vašem kalorickém příjmu. Zapamatujte si, že vaše těžká práce v posilovně nebude tak efektivní , pokud si předtím dáte vysoce kalorický drink.

Zkušenost pana Michala: Káva mi dala více energie, což pravděpodobně pomohlo mé psychice vydat ze sebe během tréninku více.

3. zásada OMG diety: "Studená sprcha"

Fulton doporučuje ledovou sprchu v rozmezí 15 - 20 °C co "vám pomůže rychleji spálit kalorie". Fulton říká, že chlad podporuje tvorbu adrenalinu, o kterém tvrdí že je velmi prospěšný hlavně pro spalování přebytečného tuku uloženého v ženských stehnech.

Názor odborníka

Ingleton tvrdí, že mnoho atletů má ve zvyku podstupovat ledové kúry, které jim napomáhají k lepší svalové regeneraci. "Když atleti absolvují takový potréninkový ledový lázeň, pomůže jim to napumpovat krev do svalovvých partií rychleji. Musí to být ledová voda, jinak to nebude fungovat, avšak autor netvrdí zajít až do takové míry. Také netvrdí, že všichni budou cvičit jako kulturisté. V případě běžných lidí to pravděpodobně nebude představovat velký rozdíl v hubnutí."

Zkušenost pana Michala: Vybral jsem si studenou sprchu, co je skutečně strašné. Cítil jsem se, jakoby bylo moje tělo v šoku a moje srdce se rozbušilo jako o závod. Později jsem si všiml, že moje pleť je zářivější a moje oblečení je skutečně příjemně teplé, avšak to nepřevyšuje tu hrůzu, kterou jsem ve sprše přežil. Nemohl bych si na toto zvyknout každý den po dobu 6-ti týdnů.

4. zásada OMG diety: "Jezte méně ovoce"

Fulton tvrdí, že byste si měli dát maximálně jeden kousek ovoce za den během dietního období, avšak po uplynutí této doby ho doporučuje konzumovat více, abyste si udrželi rovnováhu ve stravování.

"Ovoce se může chovat velmi mazaně," říká Fulton, protože obsahuje fruktózu, která se může přeměnit na tuky, pokud není spálená.

Názor odborníka

"Všechno je to jen o kaloriích," tvrdí Patel. "Doporučujeme konzumovat 5 kousků ovoce a zeleniny za den, ale pokud chcete zhubnout, upřednostnila zeleninu, protože ovoce je kaloričtější. Je absurdní jíst jen 1 kousek ovoce za den po dobu 6-ti týdnů, protože tak přicházíte o důležité vitamíny a minerály. "

Zkušenost pana Michala: Ovoce jsem nahradil pestrobarevným salátem a cítil jsem se fajn, avšak odpoledne mi chyběl pozdější svačina, tak jsem si koupil kávu oslazenou medem místo ovoce, což by Fulton jistě neschválil.

5. zásada OMG diety: "Vyměňte brokolici za Kolu"

Fulton říká, že stravovat se nezdravě v kratším období je OK, pokud vám to pomůže zhubnout. "(Pro některé lidi) během jejich diety", píše Fulton, "nezáleží, zda přijmou svou denní dávku sacharidů z plechovky koly nebo z brokolice ... v období 6-ti až 12-ti týdnů to není tak škodlivé pokud zhubnou."

Názor odborníka

Patel tvrdí: "Brokolice je bohatá na vlákninu, která napomáhá trávení a poskytuje dostatek živin. Pokud vynecháte sacharidy bohaté na vlákninu, jako například chléb, těstoviny a zeleninu, můžete trpět zácpou a budete absolutně bez energie."

Zkušenost pana Michala: Mám příliš rád zeleninu a jsem zastáncem pravidelné stolice na to, abych zkusil tento experiment.

Jaký je váš názor na OMG dietu? Dali byste se namluvit, zvládli byste všechny zásady OMG diety? Podělte se o zkušenosti v diskuzi pod článkem.

Ilustrační foto: 123rf.com
Diskuse k článku Je OMG dieta účinná? Zeptali jsme se odborníků na jejich názor.

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Je OMG dieta účinná? Zeptali jsme se odborníků na jejich názor.