Nápoje na hubnutí

31 října, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  6634
nápoje na chudnutie

Mezi nápoje na hubnutí patří kromě vody, minerálky a neslazeného bylinkového čaje i některý z následujících nápojů, které můžete zařadit do svého pitného režimu při hubnutí.

Syrovátka a hubnutí

I když je syrovátka jen odpadem při výrobě sýrů a tvarohů, její blahodárné účinky jsou úžasné a znal jejich už i Hippokrates, který používal syrovátku v léčitelství na vyčištění střev a regeneraci střevní mikroflóry.

Syrovátka má malou energetickou hodnotu, nízký obsah sodíku, vysoký obsah draslíku, neobsahuje téměř žádný tuk a obsahuje mnoho vitamínů, minerálních látek, ale i velmi užitečné bílkoviny. Jednou z bílkovin je laktoferin, za pomoci kterého umí organismus zvýšit absorpci železa. Obsahuje i lecitin, který snižuje hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje paměť a pomáhá odbourávat tuky. Syrovátka je nejen vhodná při boji s nadváhou, ale také zlepšuje stav pokožky, posiluje imunitní systém, zrychluje pohyby střev a potlačuje hnilobné procesy ve střevním traktu. Syrovátka je velmi chutná, chutná podobně jako mléko a je lehce stravitelná.

Jablečný ocet a hubnutí

Při pravidelném užívání jablečného nápoje se zintenzivní spalování potravy, podpoří se úbytek na váze teda samotné hubnutí a pričistí se organismus. Jablečný ocet připravíme z poháru nesycené vody, dvou lžiček jablečného octa a dvou lžiček medu. Dobře promíchaný nápoj se pije 3x denně 20 minut před jídlem. Jablečný ocet tlumí chuť k pojídání a působí pozitivně na zažívací orgány, zkracuje se doba kterou prochází jídlo trávicím traktem, regeneruje se organismus. Pozitivní změny jsou prokázány po 5-6 týdnech pravidelného užívání.

Citronová šťáva a hubnutí

Šťáva z citronů má velké spektrum účinků které je třeba alespoň z části vzpomenout. Citronová šťáva reguluje tělesnou váhu, zlepšuje krevní oběh, pročišťuje játra a ledviny, snižuje vysoký krevní tlak, stimuluje produkci žluči. Citronová šťáva působí zásaditě v našem organismu, čímž neutralizuje zvýšenou produkci kyseliny solné v žaludku a také odstraňuje usazené soli z organismu. I když nám citrony velmi nechutnají kvůli jejich kyselé chuti, je známo, že zeštíhlují postavu a vědí nám navodit dobrou náladu.

Příprava: odšťavněte si jeden citron do sklenice a doplňte ho vodou, nejlépe nesycenou. Nápoj se pije na lačný žaludek, nejlépe půl hodiny před snídaní.

Kombucha a hubnutí

Kombucha je čajový nápoj, který se připravuje fermentací. Obsahuje množství enzymů, vitamínů a minerálních látek. S obsaženými biologicky aktivními látkami regeneruje a očišťuje organismus od škodlivých látek, posiluje imunitní systém, játra a ledviny, podporuje trávení, povzbuzuje látkovou výměnu, zbavuje tělo napětí, dodává energii a vitalitu. Je velmi oblíbený u lidí, kteří chtějí snížit tělesnou hmotnost. Nápoj se doporučuje pít vždy před jídlem 3x denně.

Foto © Anna Omelchenko - Fotolia.com

Přečtěte si více: Jak zhubnout ze stehen
Diskuse k článku Nápoje na hubnutí

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Nápoje na hubnutí