Nejlepší ořechy na hubnutí

26 listopadu, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  6972
najlepšie orechy na chudnutie

Ořechy jsou potraviny plné živin a pokud chcete zhubnout, neměli byste na ně určitě zapomínat. Ořechy jsou bohaté na bílkoviny a zdravé tuky, díky čemuž tvoří jednu ze základních potravin u některých programů na hubnutí. Nicméně, ne všechny ořechy jsou stejné. Chcete-li dosáhnout efektivní hubnutí, vyberte si z následujících nejvýživnějších ořechů a zařaďte je do svého jídelníčku.

Vlašské ořechy

Vlašské ořechy jsou plné živin, jako je vláknina, omega-3 mastné kyseliny a bílkoviny, které významně pomáhají při hubnutí. ¼ šálku vlašských ořechů splňuje denní doporučené množství omega-3 mastných kyselin. V jedné porci vlašských ořechů najdete 2 gramy vlákniny a 4 gramy bílkovin. Omega-3 mastné kyseliny obsažené ve vlašských ořechách pomáhají snížit hladinu špatného cholesterolu a podporovat zdravé srdce.

Mandle

Mandle jsou plné živin a obsahují zdraví prospěšnou vlákninu, bílkoviny a zdravé mononenasycené tuky. The City of Hope National Medical Center v roce 2003 udělali studii, kde zjistili, že lidé s nadváhou a obézní dospělí dosáhli významnou redukci hmotnosti, když jedli potraviny obohacené mandlemi. Výsledky u těchto lidí ukázaly až 62 procent větší snížení indexu tělesné hmotnosti a 56 procent větší pokles tělesného tuku, než u těch, kteří nekonzumovali potraviny obohacené o mandle.

Kešu oříšky

Kešu oříšky spolu s mandlemi a vlašskými ořechy jsou plné zdravých tuků, vlákniny a bílkoviny, které jsou potřebné pro zdravé hubnutí. Vědci na American Journal of Clinical Nutrition zjistili, že konzumace kešu oříšků, pomohla lidem snížit riziko vzniku obezity a pomohli jim regulovat tělesnou hmotnost. Kešu oříšky jsou mimo jiné bohaté na hořčík, fosfor a zinek.

Dávejte si pozor

Ne všechny ořechy vám pomohou zhubnout. Ořechy, které jsou solené nebo byly do nich přidány aromatické látky, mají vyšší obsah kalorií a sodíku. Proto, pokud chcete zhubnout, jezte pouze syrové a přírodní ořechy, které vám pomohou při plnění vašich cílů. Také jezte ořechy střídmě, protože mají vysoký obsah kalorií . Každý den snězte malou hrst nebo? hrnku ořechů, čímž udržíte příjem kalorií na nízké úrovni a pomůžete tak podpořit zdravé hubnutí.

Foto © Africa Studio - Fotolia.com
Diskuse k článku Nejlepší ořechy na hubnutí

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Nejlepší ořechy na hubnutí