Pijte horkou vodu s citronem každé ráno

26 března, 2014 1 komentář Sdílet Vidění:  29959
citróny a chudnutie

Sklenici teplé vody s citronem vypitý ráno a nalačno může pozitivně ovlivnit vaše zdraví a hlavně vám zajistí přísun vitaminu C. Zkuste vyměnit šálek kávy za sklenici teplé vody s vymačkanou šťávou z poloviny citronu. Takto připravený a vypitý nápoj vám pomůže při hubnutí, hydratuje váš organismus a zlepší trávení.

Tipy na přípravu citronového nápoje

Pokud se vám zdá zdlouhavé si každé ráno vytlačovat šťávu z různých druhů ovoce či zeleniny, použijte 100 % šťávu z citronů. Citrony vydrží čerstvé při pokojové teplotě až 10 dní, takže vám stačí nakupovat jednou týdně. Odšťavňovat citrony vám postačí také jen jednou do týdne. Stačí, když citrónovou šťávu nalijete do zásobníků ledu a uložíte do mrazničky. Tento ranní elixír můžete okořenit a tím zvýrazníte jeho účinky. Použijte například špetku mletého zázvoru, zda skořice a vypitím takto připraveného nápoje každé ráno zaručeně zrychlete svůj metabolismus a začnete úspěšně hubnout.

Proč pít citrónovou šťávu

Pití citronové šťávy před snídaní pomáhá stimulovat trávicí systém a zlepšuje vstřebávání živin. Špatné vstřebávání živin totiž může způsobovat pocit hladu, i když hladoví nejsme. Citronová šťáva má i očistné účinky. Jemně očistí vaši játra a opláchne ledviny, tím pomáhá očistit lymfatický systém, který přenáší v těle živiny.

Citrony i voda jsou potraviny, které, v první řadě, udržují tělo hydratované. Pokud jste dehydrovaný, vaše tělo si do zásob ukládá více tuku, protože při spalování potřebuje pomoc od jater a tím se celý proces spalování tuku zpomaluje. Voda je také vynikající prostředek na zahnání hladu. Citrony pomáhají odstraňovat celulitidu, protože stimulují prokrvení pokožky a pomáhají odplavovat z těla odpadní látky.

Výhody pití vody s citronem

Jeden citron obsahuje 30,7 mg vitaminu C. Doporučená denní dávka pro ženu je 75 mg a pro muže 90 mg. Pití citronové šťávy zředěné teplou vodou tedy zčásti pokryje denní potřebu vitamínu C. Lidé, kteří pijí citrónovou šťávu, mají účinnější trávicí systém. Citrony zvyšují kyselost trávicího prostředí a tím zvyšují schopnost organismu vstřebávat vápník. Vstřebávání vápníku je výborným pomocníkem při hubnutí, protože vápník se nachází v tukových buňkách, a tedy čím více vápníku vstřebáme, tím více tukových buněk spálíme. Vitamín C posiluje imunitní systém, předchází ischemické chorobě srdeční , snižuje riziko šedého zákalu, mrtvice a chronického metabolického onemocnění jater, zvaného dna či pakostnice.

Stačí, když ráno přidáte do vody kromě citronové šťávy i lžíci citrónové kůry a vytvoříte si nápoj plný antioxidantů, které pomáhají v boji proti rakovině. Citrony obsahují eriocitrín, který bojuje proti oxidačnímu stresu v játrech.

Ilustrační foto Fotolia.comZnačky: zdravé hubnutí


Diskuse k článku Pijte horkou vodu s citronem každé ráno

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Pijte horkou vodu s citronem každé ráno