Pomáhá jablečný ocet při hubnutí?

28 února, 2013 0 komentářů Sdílet Vidění:  5869
jablčný ocot a chudnutie

Jablečný ocet se po celá staletí využívá jako lidový lék. Syrový jablečný ocet obsahuje enzymy a je bohatý na živiny, které lze jasně vidět usazené na dně nádoby. Nicméně, tato usazenina není přítomna v pasterizovaném jablečném octu.

Hubnutí s jablečným octem

Zastánci jablečného octa tvrdí, že pitím 1-3 čajových lžiček jablečného octa denně před jídlem, pomáhá při hubnutí a udržuje zdraví. Rovněž tvrdí, že jablečný ocet pomáhá regulovat hladinu inzulínu, zabraňuje hromadění tuků a zvyšuje rychlost metabolismu. Žádná studie však nepotvrzuje tento názor. Podle drweil.com, konzumace jablečného octa může zpomalit proces vyprazdňování žaludku. Samotný jablečný ocet nemění rychlost metabolismu ani nespaluje tuk hned po prvním doušku. Jablečný ocet je vhodný pro ty, kteří chtějí zhubnout zdravě, vhodnou a zdravou změnou jídelníčku. Jablečný ocet tak podpoří efektivnější fungování enzymů a živin, čímž podpoří hubnutí. Proto je třeba při pití jablečného octa jíst zdravou a vyváženou stravu a provádět pravidelnou fyzickou aktivitu.

Jablečný ocet zanechává pocit sytosti

The European Journal of Clinical Nutrition v roce 2005 uvedla studii, v níž lidé konzumovali jablečný ocet s jídlem spolu s potravinami s vysokým glykemickým indexem. Lidé uvedli, že cítili pocit sytosti dříve během jídla a že pocit sytosti trval ještě déle než po snědení jídla bez jablečného octa. Závěr studie ukazuje, že jablečný ocet může pomoci při pojídání menších porcí jídel a může pomoci jíst méně během dne.

Další zdravotní výhody jablečného octa

Příznivci jablečného octa tvrdí, že pravidelná konzumace jablečného octa zmírňuje ztuhlost kloubů při artritidě, zlepšuje problémy s akné a snižuje vysoký krevní tlak. Nicméně, žádný výzkum nepotvrzuje tato tvrzení a účinky jablečného octa.

Negativa užívání jablečného octa

Ačkoli jablečný ocet není škodlivý, při pravidelné konzumaci v malých množstvích i když je zředěný s vodou, může působit na tělo negativně. Jablečný ocet obsahuje vysoké množství kyseliny octové, která může poškodit zubní sklovinu. Jablečný ocet se doporučuje pít zředěný vodou nebo jinou šťávou, protože vám jeho koncentrovanější forma může podráždit ústa a jícen . Také se nedoporučuje pít jablečný ocet, pokud člověk užívá léky na diabetes nebo diuretika. O jeho užívání se poraďte se svým lékařem.

Autor: Ing. Alena Mitášová
Diskuse k článku Pomáhá jablečný ocet při hubnutí?

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Pomáhá jablečný ocet při hubnutí?