Rychlé hubnutí s redukční dietou

16 prosince, 2011 0 komentářů Sdílet Vidění:  4380
rýchle chudnutie s redukčnou diétou

Právě jste se rozhodli pro některou z redukčních diet? Držíte už delší dobu redukční dietu? Chcete své redukční dietu ještě vylepšit? Přečtěte si následující tipy, jak se vyvarovat nejčastějším chybám, kterým se lidé dopouštějí při držení redukční diety. Následujících 10 bodů vás zorientuje v základních doporučeních při dietě, vylepší a docílí vám větší efektivitu diety.

Sledujte pravidelně vaši hmotnost těla

V průběhu redukční diety se doporučuje sledování váhy alespoň 3x týdně.

Važte všechny potraviny

Pokud nebudete vážit všechny potraviny, které přes den sníte a budete si určovat množství jen "od oka", můžete si tak nahnat přebytečné kalorie. Za jeden den to může být až 400 kcal, tj. 1500 kJ.

Dbejte na dostatečný příjem bílkovin

Během redukční diety je velmi důležité dodržovat dostatečný příjem bílkovin. Určitě však volte libové masa, nízkotučné výrobky, luštěniny a vajíčka si dopřejte jen 2 - 3x do týdne.

Každý den jezte co nejvíce ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků

Nejezte potraviny, které obsahují vysoký obsah tuků a sacharidů

Během diety si odpusťte různé pochoutky, aby vaše úsilí přineslo požadovaný úspěch. Vyhýbejte se uzeninám, majonéze, tučným masům, plnotučného mléka a sýrem, moučníkům, sladkostem a čokoládě.

Rozdělte si jídlo na 4-5 porcí za den

Nezapomínejte však, že večer byste měli sníst z celého dne nejméně. Nejezte velmi pozdě a určitě nejezte alespoň 23 hodiny před spaním. Po 18. hodině jezte už jen nízkotučné potraviny a obsahem vlákniny.

Slaďte umělými sladidly

Nepijte slazené nápoje a pijte dostatek neslazených tekutin. Vyhýbejte se sladkým limonád a nápojům tipu kola. Jedna malá lahvička obsahuje až 8 kostek cukru.

Přestaňte s kouřením a nepijte alkohol

Tento režim dodržujte denně a nezapomeň na pravidelnou denní tělesnou aktivitu

Foto © picsfive - Fotolia.com
Diskuse k článku Rychlé hubnutí s redukční dietou

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Rychlé hubnutí s redukční dietou