Zdravé hubnutí s okurkami a hruškami

6 srpna, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  3998
chudnutie s hruškami

Zdravá a ideální hmotnost je důležitou součástí při prevenci zdravotních problémů, jako jsou rakovina, onemocnění srdce a cukrovka. Zdravé hubnutí pomáhá hodně lidem snížit riziko vzniku genetických chorob, které jsou ovlivňovány životním stylem a podporuje dobré celkové zdraví. Zařazením okurek a hrušek do svého jídelníčku získáte ideální způsob, jak si můžete zkontrolovat příjem tuku a kalorií. Navíc obě tyto potraviny obsahují mnoho vitamínů a minerálních látek.

Zdravé hubnutí

Pokud chcete zhubnout 1 kilogram za týden, je nutné snížit množství přijaté energie. Snížení energie představuje 3500 joulů, čili 500 kalorií za jeden den. Zdravé hubnutí dosáhnete tak, že zhubnete maximálně 1-2 kilogramy za týden. Pomalé a stabilní hubnutí vám zvyšuje šanci, že ztracené kilogramy nepřiberete zpět. Ideální potraviny při držení zdravého hubnutí jsou již zmíněné okurky a hrušky, které pomáhají udržovat příjem kalorií na nízké úrovni.

Obsah kalorií

Ovoce a zelenina je ideální možnost pro ty, kteří chtějí zdravě hubnout. Tyto potraviny obsahují méně než 100 kalorií na jednu porci a obsahují také zdraví prospěšnou vlákninu, která pomáhá peristaltice střev a udržuje pocit sytosti delší dobu. Okurky a hrušky kromě nízkého obsahu kalorií se jednoduše připravují a nejsou drahé. Půl šálku nakrájené okurky obsahuje pouze 8 kalorií a jedna středně velká hruška má jen 103 kalorií. Obě potraviny jsou velmi osvěžující, jsou ideální pro zdravé občerstvení a jsou univerzální pro použití v mnoha receptech.

Použití

Nakrájejte si okurky nebo hrušky a jen tak jejich zobkajte. Nebo máte chuť na osvěžující mix? Můžete je smíchat s mnoha jinými potravinami, takže získáte několik způsobů, jak je můžete jíst. Zabráníte tomu, že se váš jídelníček během hubnutí nestane jednotvárný a neskončíte s hubnutím dříve, než jste dosáhli svých požadovaných výsledků.

Vyzkoušejte přidat okurky do sendviči nebo do salátů, nebo si na nich pochutnejte v příloze k hlavnímu jídlu ochucené troškou sójové omáčky a sezamovými semínky. Nasekané okurky se přímo žádají na tuňákový nebo kuřecí salát.

Nakrájené hrušky můžete smíchat s kuřecím salátem nebo s ovocným salátem. Jak nízkokalorický dezert si můžete hrušky zapéct se skořicí.

Na závěr

Hrušky a okurky nabízejí potenciální výhody při hubnutí, protože obsahují množství živin, včetně vlákniny, vitamínu C a draslíku. Ty by měly být zahrnuty do vašeho jídelníčku, který by měl být nutričně vyvážený a měl by splňovat všechny nutriční požadavky. Přidejte okurky a hrušky do jídelníčku, který obsahuje celozrnné výrobky, nízkotučné mléčné výrobky, ovoce, zeleninu a libové bílkoviny. Při sestavování jídelníčku vám pomůže potravinová pyramida. Také nezapomínejte na cvičení, které je důležitou součástí zdravého hubnutí. Doporučená doba cvičení je 30 minut denně.

Foto © Africa Studio - Fotolia.com
Diskuse k článku Zdravé hubnutí s okurkami a hruškami

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Zdravé hubnutí s okurkami a hruškami