Zhubněte bez cvičení, více spěte

27 dubna, 2014 1 komentář Sdílet Vidění:  4690
potraviny pre lepší spánok

Potřebujete další důvod, proč je spánek důležitý? Vaše tukové buňky ho potřebují také!

Čím déle v noci spíte, tím více zabráníte vašim tukovým buňkám nabírat na váze. V nové studii publikované v kronice interní medicíny, výzkumníci z Univerzity v Chicagu přímo propojili nedostatek spánkové činnosti s poklesem buněčné schopnosti reagovat na hormony inzulínu.

Průběh studie hubnutí bez cvičení

7 účastníků této studie nejprve spalo 4 noci za sebou po 8.5 hodiny. O 4 týdny později, byla studie zopakována, avšak spánek byl zkrácen na sotva 4.5 hodiny. Po tak krátkém spánku se citlivost organismu účastníků vůči inzulínu snížila v průměru o 16%.

Co to tedy znamená: Z krátkodobého hlediska může snížení citlivosti tukových buněk vůči inzulínu zároveň snížit produkci leptinu, který prochází do mozku, což se může projevit, že budeme více hladoví a těžší, říká autor studie Matthew Brady, PhD., Profesor medicíny v Chicagu . Ba co víc. Z dlouhodobého hlediska, se může neustále nízká inzulínová citlivost projevit naprostou odolností organismu na inzulín, což má za následek vznik cukrovky 2. stupně.

V rámci prevence, jak tvrdí Brady, nám stačí, když začneme spát dostatečný počet hodin, k čemuž je důležité přidat zdravou stravu a pravidelné cvičení. "Když spíte málo hodin, cítíte se velmi vyčerpaně. Toto platí i pro vaše tukové buňky, které jsou bez dostatečně dlouhého spánku metabolicky unavené. "Jeho doporučení tedy zní: Zkuste spát minimálně 7 hodin. Říká se to však snáze než udělá?

Ilustrační foto: 123rf.com

Přečtěte si více: Černý čaj a hubnutí
Diskuse k článku Zhubněte bez cvičení, více spěte

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Zhubněte bez cvičení, více spěte