5 příznaků alergie na lepek, o kterých jste dosud nevěděli

27 ledna, 2014 0 komentářů Sdílet Vidění:  7188
bezlepková diéta

Citlivost na lepek se stává novou civilizační chorobou. Většina lékařů zná jen základní příznaky celiakie jako trávicí problémy, ale celiakie má další skryté příznaky, které dokáží být mnohem zákeřnější.

Odhaduje se, že téměř 18 milionů lidí trápí problémy s intolerancí lepku. Je však další množství pacientů, kteří o tom nevědí.

Většina lidí s intolerancí lepku nemá žádné trávicí potíže. Pokud se objeví v medicínském prostředí nový příznak, do praxe se informace dostane až za 17 let. Citlivost na lepek má celou škálu příznaků a účinků na zdraví. Na jedné straně mohou být pacienti, kteří nepociťují žádné omezení. Na druhém konci spektra stojí pacienti, u kterých se rozvinula celiakie jako autoimunitní onemocnění, které ohrožuje zdravotní stav pacienta.

Varovné signály alergie na lepek

Migréna a bolesti hlavy

Až 56 % lidí, kteří mají diagnostikovanou diagnózu migréna, se za ní skrývá celiakie. Pokud tito pacienti vyloučili ze stravy lepek, migrény se vytratily.

Problémy s mozkem

Lepek obsahuje gluteomorphines, který může působit jako morfin a způsobovat stavy podobné opojení alkoholem nebo drogami. Lepek v ojedinělých případech může způsobit i zánět mozku.

Deprese

Lepek může způsobit perforaci střeva a narušit jeho schopnost absorbovat některé živiny jako vitamin B, železo, vitamin D, omega - 3 mastné kyseliny a zinek. Tyto živiny stojí primárně za výživou mozku a ovlivňují náladu.

Bolesti kloubů

Lepek útočí na organismus a způsobuje usazování škodlivých látek v kloubech. Toto následně způsobuje otok, bolest a zánět.

Kožní vyrážky

Zánětlivé projevy kůže jsou projevy nežádoucího vlivu lepku v organismu. Pokud se marně trápíte s problematickou pokožkou, vyzkoušejte bezlepkovou kúru jen na pár dní a pozorujte případné zlepšení.

Jak si otestovat citlivost na lepek

Existují dva způsoby, jak můžeme zjistit případnou citlivost na lepek:

Krevní testy

Existuje několik druhů krevních testů, které dokáží v krvi odhalit přítomnost lepku

Domácí test na lepek

Existuje několik domácích testů, jak se můžete otestovat na alergickou reakci. Např. vylučte na dva týdny ze stravy lepek.

Přečtěte si více: 7 způsobů jak porazit "kocovinu"Diskuse k článku 5 příznaků alergie na lepek, o kterých jste dosud nevěděli

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku 5 příznaků alergie na lepek, o kterých jste dosud nevěděli