5 zlatých pravidiel diéty

1 října, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  3883
pravidlá diét a chudnutia

Chcete zhubnout? Je čas zapomenout na absurdní diety , třeba začít dodržovat nový, zdravější životní styl. Pokud se chcete cítit skvěle a chcete ztratit přebytečné kilogramy, podívejte se na těchto 5 zlatých pravidel diety.

Přiznejme si, že každý chce vypadat a cítit se skvěle. Všichni se alespoň jednou v životě pokoušeli hubnout a doufali v zázrak. Přesto, je důležité, aby si každý stanovil konkrétní cíle a aby si byl vědom toho, že extrémní hubnutí není nejlepším řešením. Ale co je třeba dělat, když nic nefunguje? Pamatujte si však, že ne jen krátkodobé omezení jsou nezbytná, ale že je třeba změnit celý životní styl a postoj k dosažení pozitivních a vysněných výsledků. Přečtěte si 5 zlatých pravidel, které jsou důležité při držení diety.

Častěji jedení v menších porcích

Pokud se jedná o úspěšné hubnutí, vyvážená strava je klíčem k úspěchu. Nejlepší věc, kterou musíte udělat, je ta, že budete během dne jíst častěji av menších porcích. Proč? Vzhledem k tomu, že přes den jedno či dvě jídla přeskočíte, pak vytoužené čekáte na večeři, kde celodenní deficit doplníte. Také nevynechávejte snídani, protože kalorie, které zkonzumujete v dopoledních hodinách se jednodušší spálí během dne. Během dne si dejte 3 hlavní jídla a 2 menší občerstvení a snažte se jíst večeři nejpozději 2-3 hodiny před spaním. A samozřejmě, dodržujte pitný režim.

Ovládejte velikost porcí

Méně je více, toto je základní pravidlo každé účinné diety. Naučte se odhadnout velikost porcí, používejte menší talíře, misky či sklenice. Máme pro vás tip: jezte za den tolik masa, jaká je velikost balíčku karet.

Jídlo správně nakombinujte

Způsob, jakým se kombinují jednotlivé potravinové skupiny, je nesmírně důležitý. Správně nakombinované jídlo nejenže pomáhá optimálního trávení, pomáhá vám udržovat se ve zdraví a zefektivňuje vaši snahu zhubnout. Proto, vyhněte se kombinaci masa a brambor (těstoviny, rýže), masa a vajíčkům a mléce, bramborám a chlebu, ovoci a zelenině. Ano, maso by se mělo jíst pouze s obilovinami, s čerstvým ovocem, chlebem nebo se salátem.

Pevná vůle

Uznáváme, že radikální změna v jídelníčku může být velmi náročná. Co máte tedy dělat, pokud nevíte odolat lahodnému pokušení? Cvičte, cvičte, cvičte! Určitě víte, že cvičení je užitečný krok v každém dietním plánu. Procházka, tanec, jóga, každé cvičení prospívá. Při cvičení budete spalovat kalorie, zůstanete fit a zdravý.

Dělejte si potravinový deníček

Odborníci radí, že ti, kteří chtějí zhubnout, by si měli dělat potravinový deníček. Zapisování si jídel do deníčku vám může pomoci zastavit začarovaný kruh přejídání. Proto začněte se zapisováním jídla co nejdříve a každý večer si přečtěte, co všechno jste přes den snědli.

Ilustrační foto © sjhuls - Fotolia.com
Diskuse k článku 5 zlatých pravidiel diéty

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku 5 zlatých pravidiel diéty