7 způsobů jak porazit “kocovinu”

20 ledna, 2014 0 komentářů Sdílet Vidění:  3476
alkohol a opica

Odborníci na výživu a lékaři nedoporučují zvýšenou konzumaci alkoholu, a už vůbec ne v dietním režimu. Někdy se však alkoholu vyhnout nedá. Dokonce, v některých případech, může mít relaxační a uvolňující účinky, pokud bude přijímán v malých množstvích.

Zda a jak bude na vás alkohol účinkovat lze zlepšit následnou péčí o organismus. Zde je několik tipů jak porazit "kocovinu":

Hydratace

Obecně známý fakt je, že alkohol a káva dehydrují organismus. Doporučuje se po každém skleničce vypít alespoň jednu sklenici vody. Na druhý den byste měli zvýšit příjem tekutin až na 3 litry. Výborným lékem na kocovinu je kokosová voda, která obsahuje vysokou hladinu elektrolytů. Pokud nemáte dostupnou kokosovou vodu, stačí přidat špetku mořské soli a citronové šťávy do obyčejné vody. Skvělé jsou i zelené koktejly a šťávy, které mají vysoký obsah minerálů.

Dejte si béčko

Alkohol odčerpává vitamíny z organismu. Vitaminy skupiny B jsou zodpovědné za mnoho metabolických procesů v organismu. Játra se detoxikuje zejména díky vitamínům skupiny B. Nejrychleji je doplníte přísunem B - komplexu.

Dobře se najezte

Většina z nás si myslí, že žaludek se uklidní, když sní něco mastné. To může naopak zhoršit celkový pocit a trávení. Sáhněte po zdroji bílkovin a tzv. dobrých tucích: vajíčka, avokádo, ryby...

Najezte se před konzumací alkoholu

Vždy se ujistěte, že nejedete pít s prázdným žaludkem. Tehdy se alkohol vstřebává pomaleji. Doporučuje se konzumace sacharidů, které se pomalu uvolňují, např. hnědá rýže, quinoa, sladké brambory či sushi. Vyhýbejte se kofeinu, který ještě více zatíží vaše játra.

Vypoťte se

Cvičení stimuluje lymfatický systém, vylučuje z organismu toxiny a rozproudí krev. Navíc uvolňuje endorfiny. Skvělá na kocovinu je jóga.

Jděte si zaplavat

Každá tělesná aktivita vám prospěje. Při plavání nepotřebujete vynakládat velkou námahu a poměrně velkou regenerační sílu.

Podpořte své játra

V zelenině (brokolice, květák, kapusta, zelí, růžičková kapusta) jsou obsaženy enzymy, které podporují detoxikaci jater. Vhodný je i čaj z kořene pampelišky nebo citronová voda s jablečným octem. Konzumujte strouhanou mrkev s citronovou šťávou, mořskou solí a dopřejte si zelený koktejl.

Po náročném večeři se doporučuje odpočívat, dopřát tělu dostatečné množství tekutin a vitamínů. Pokud už se konzumaci alkoholu nelze vyhnout, snažte se sáhnout za každým skleničkou alkoholu po dvojnásobně velké sklenici vody.

Jaké jsou vaše recepty na kocovinu? Podělte se o ně s ostatními v diskusi pod článkem, děkujeme!

Přečtěte si více: 3 recepty na zdravé snídaně


Značky: kocovina


Diskuse k článku 7 způsobů jak porazit “kocovinu”

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku 7 způsobů jak porazit “kocovinu”