Česnekem proti chorobám k lepšímu zdraví

5 ledna, 2013 0 komentářů Sdílet Vidění:  4153

Česnek má řadu terapeutických vlastností a má univerzální využití. Pravděpodobně pochází ze Střední Asie. Znali ho už i starověcí Řekové a Egypťané, kde hrál důležitou roli při rituálech a využívali ho i v léčitelství proti různým nemocem.

Léčivé účinky česneku

Česnek je přírodní antibiotikum a má mnoho pozitivních účinků pro tělo člověka. Bojuje proti plísním , virům , parazitům a bakteriím a podporuje tvorbu bílých krvinek. V česneku najdete klíčovou aktivní látku allicin, který se tvoří z alininu. Má výraznou česnekovou aroma a působí proti běžným infekcím, jako je nachlazení, chřipka a kvasinková infekce. Dokáže také zničit nebezpečné mikroby, které se podílejí na vzniku tuberkulózy nebo MRSA (Staphylococcus aureus odolný proti methicilinu). Alicin je éterický olej, který potlačuje tvorbu tumorů, pomáhá detoxikovat játra, pročistit střeva a má protizánětlivé účinky.

Česnek podporuje dobrou činnost srdce a snižuje hladinu špatného LDL cholesterolu a triglyceridů v krvi. Pravidelná konzumace česneku snižuje krevní tlak a zabraňuje lepkavosti krevních destiček, což má souvislost s mrtvicemi, infarkty či tvorbou krevních sraženin. Díky přítomným aminokyselinám česnek podporuje imunitní systém a je silným antioxidantem.

Síra, která se nachází v česneku, pomáhá uchovávat mladistvý vzhled pokožky, nehtů a vlasů a pomáhá při tvorbě nových buněk. Pomáhá i při léčbě celulitidy. Síra se nachází v alicinu v dialyl sulfide. Tyto látky pomáhají chránit před rakovinotvornými látkami a dokonce dokáží zastavit růst rakovinotvorných buněk, které již narostly . Protirakovinné účinky mají také germanium a selen, které najdete v česneku a také ajoen, který se využívá při léčbě rakoviny kůže, kdy se aplikuje na postižené místo.

Využití česneku

Jeden stroužek česneku denně postačí k udržení si dobrého zdraví. Česnek se přidává do jakéhokoliv slaného jídla, čímž mu dodává typickou česnekovou chuť. Je velmi univerzální a chutný a lze jej přidat do různých dušených či pečených jídel a omáček. Jak surový se může přidat do salátů a dresinků.

Živiny, které určitě najdete v česneku:

  • vitamíny B1, B3 , B5, B6, C
  • biotin, kyselina listová
  • železo, hořčík, fosfor, zinek, selen, vápník, jód, mangan, draslík, germanium, síra
  • vláknina
  • aminokyseliny, s- alylcysteín
  • éterické oleje
Přečtěte si více: 5 zlatých pravidiel diétyDiskuse k článku Česnekem proti chorobám k lepšímu zdraví

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Česnekem proti chorobám k lepšímu zdraví