Co dělat, když jste snědli něco nezdravého

16 října, 2013 0 komentářů Sdílet Vidění:  4020
čo nejesť počas chudnutia

Možná jste se nechali nalákat na čokoládový dort od mámy, nebo jste po prohýřené večírku dostali nad ránem chuť na něco smažené. Pokud se vám to stane jen občas, netřeba mít výčitky svědomí. Horší je, pokud se takovým" rozpustilý" dnem necháte vtáhnout do starého kolotoče nezdravého stravování. Máme pro vás několik tipů, jak se dostat zpět do těch správných kolejí.

Stop

Naučte se zastavit. To, že jste si včera dopřáli kalorickou večeři nemusí hned znamenat, že si ji dopřejete i dnes. Získejte kontrolu nad svým jídelníčkem a životosprávou.

Hydratace

Pokud jste již svému tělu dopřáli mastný hamburger, pomozte mu ho alespoň strávit. Pijte hodně vody a dopřejte si ji zejména před jídlem.

Pohyb

Zamiřte na svižnou procházku nebo jděte do posilovny. Přijaté kalorie přece musíte vypotit. Budete se cítit lépe a rozproudíte krevní oběh. Čerstvý vzduch vám navíc vyčistí hlavu.

Upřímnost

Zhřešili jste opakovaně? Stává se vám často, že v určitých situacích sáhnete po pamlsku či nezdravém jídle? Zapište si to. Budete vědět adekvátně reagovat, pokud se taková situace znovu objeví.

Zelený džus

Zelený džus nebo koktejl je opravdu všelék. Netřeba po něm lze sahat hned po jídle, ale dopřát si ho na druhý den ráno. V ten den je vhodné, pokud zcela vynecháte jídlo až do odpoledne a vystřídáte několik druhů přísad. Vaše tělo se výborně zregeneruje.

Chápání

Zaměřte se na pravou příčinu neustálých návratů k prohřeškem. Je to možná striktně složená dieta, nebo složka v potravě, která vám chybí. Zkoumejte, co vás v jídelníčku nasytí a co je pro vás naopak nedostačující.

Předvídejte

Předvídejte dopředu. Víte, že o týden vás čeká večeře s přáteli ve vaší oblíbené restauraci, kde opravdu nedokážete odolat těstovinám. Dopřejte si ráno oblíbený zelený koktejl, k obědu velký míchaný salát s dostatkem živin a na večeři si místo velké porce těstovin dejte poloviční a doplňte ji polovičním salátem.

Myslete na to, že život je příliš krátký na to, abyste si mysl neustále zahlcovali výčitkami kvůli stravování. Zaměřte se na svůj cíl a vždy se snažte vrátit do těch správných kolejí zdravé životosprávy.
Diskuse k článku Co dělat, když jste snědli něco nezdravého

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Co dělat, když jste snědli něco nezdravého