Stop očním problémům – brýle, kontaktní čočky nebo zdravá strava?

8 května, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  2938
kontaktne-sosovky

Moderní a rychlá doba přináší s sebou mnoho vymožeností. Stále větší televizory, mobil v každé ruce a počítače najdete už opravdu všude. Toto vše vnímáte celým tělem a nejvýše však vašima očima. Oči jsou stále více unavené, podrážděné a zarudlé. Není divu, že počet lidí s brýlemi a kontaktními čočkami se stále zvyšuje. Co byste měli jíst, pokud vás trápí unavené oči?

Stravování při zarudlých a unavených očích

Celý den strávený sezením za počítačem, každý večer při sledování televize, či probdělá noc. To vše se dá vyčíst z vašich očí. Pokud máte podobné problémy, nosíte dioptrické brýle nebo kontaktní čočky, vyzkoušejte zařadit do svého jídelníčku následující vitamíny.

Vitamín A

Vitamín A patří do skupiny vitamínů rozpustných v tucích. Nachází se v živočišných zdrojích ve formě vitamínu A a také jej lze nalézt v rostlinných zdrojích ve formě betakarotenu, který se následně mění v organismu na vitamin A. Jeho nedostatkem vzniká šeroslepost, rohovka oka se stává měkčí, kůže je vrásčitá a vlasy jsou bez lesku.

Vitamín B2

Vitamin B2 je také důležitý pro zdraví vašich očí. Jeho nedostatkem vznikají kožní problémy, anémie a v neposlední řadě i oční choroby, které se projevují zhoršením vidění, světloplachostí a zánětem rohovky.

Kontaktní čočky a zdravé oči

Vitamin A a vitamin B12 jsou důležité pro zdravé oči. Pokud však nosíte brýle a kontaktní čočky, neměli byste podceňovat příjem těchto vitaminů. Pokud vám po úpravě jídelníčku i nadále slzí a bolí oči, navštivte očního lékaře, který vám oči vyšetří. Po vyšetření vám předepíše vhodné dioptrie. Pokud nechcete nosit brýle, zvolte pohodlnější cestu, a to kontaktní čočky. Kontaktní čočky jsou vhodné pro ty, kteří rádi žijí aktivní život, rádi sportují nebo se neumí vzdát slunečních brýlí na které jsou zvyklí.

Barevné čočky

Vhodnou volbou jsou také i barevné čočky. Barevné čočky se vyrábějí i dioptrické i nedioptrické. Jsou vhodné na zvýraznění nebo úplnou změnu barvy duhovky v oku.

Foto © Fernando Madeira - Fotolia.com

Přečtěte si více: MolybdenDiskuse k článku Stop očním problémům – brýle, kontaktní čočky nebo zdravá strava?

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Stop očním problémům – brýle, kontaktní čočky nebo zdravá strava?