Strategie DASH diety

13 srpna, 2012 0 komentářů Sdílet Vidění:  9251
stratégie dash diéty

Rozhodli jste se držet DASH dietu? Bojíte se však, že ji nebudete vědět dodržet a skončíte dříve než začnete?

Přečtěte si následující strategie, které vám pomohou při držení DASH diety:

Postupná změna

Chcete-li zvýšit svůj úspěch při držení DASH diety, vyhněte se dramatickým změnám ve stravování a dělejte vše krok po kroku. Namísto radikální změny změňte nejprve jen jednu či dvě věci a později přidejte další změny. Začněte tím, že zařadíte jen jednu nebo dvě porce ovoce a zeleniny denně. Později přidáte další porce ovoce a zeleniny na oběd a na večeři . Než přejdete na celozrnné výrobky, začněte jíst také postupně a to jednu nebo dvě porce za den. Velké množství najednou zkonzumovaného ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků může totiž způsobit nadýmání nebo průjem, které mohou nastat, pokud nejste zvyklí na stravu s dostatečným množstvím vlákniny.

Odpusťte si chyby

Pokud držíte DASH dietu a dopřáli jste si něco nezdravého, co se vymyká základem DASH diety, odpusťte si to a pokračujte dále. Pamatujte si, že změna životního stylu je dlouhodobý proces a ne vždy se to dá tak snadno dodržet. Když jste už jednou začali, zatněte se, vydržte a pokračujte v DASH dietě i nadále.

Přidejte fyzickou aktivitu

Chcete-li snížit svůj krevní tlak ještě více a zlepšit tak výsledky svého úsilí, uvažujte o zvýšení fyzické aktivity. Kromě DASH diety i pravidelná a přiměřená fyzická aktivita pomáhá snižovat krevní tlak. Nejlépe však uděláte, když budete držet DASH dietu a budete pravidelně cvičit, čímž snížíte krevní tlak.

Získejte podporu

Pokud potřebujete podporu, nebojte se o ni požádat. Pokud máte problém držet se svého jídelníčku při DASH dietě, poraďte se o tom se svým lékařem nebo dietologem. Můžete spolu přijít na několik tipů, které vám při této dietě pomohou.

Odměňovat úspěchů

Pokud jste vydrželi a změnili jste úspěšně svůj životní styl, zaslouží si to odměnu. Jak se odměníte, je jen na vás.

Pamatujte si, že zdravá strava není vše, jak vyřešit problém s hypertenzí. Kombinujte zdravá jídla a přiměřeně cvičte . Přečtěte si recepty pro DASH dietu a začněte se podle nich stravovat. DASH dieta je výživná a nezasahuje do extrémů. Pokud máte svou ověřenou strategii při DASH dietě, podělte se o ni v diskusi pod článkem. Díky!

 

Foto © rangizzz - Fotolia.com

Přečtěte si více: Sója, zdravá volba v jídelníčkuDiskuse k článku Strategie DASH diety

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskuse k článku Strategie DASH diety